نهالستان آذر سبز

بادام فرانیس

درباره نهال بادام فرانیس چه می دانید؟
نهال بادام دیر گل فرانیس با اسپور تشکیل می شود و با سایر ارقام نمی توان آن را با نهال های دیگر پیوند داد. برداشت میوه در نهال بادام فرانیس سیار ساده و راحت بوده و با جدا کردن پوسته سبز آن به راحتی می توان این میوه را برداشت کرد. برگهای نهال بادام فرانیس در شاخه های تازه تشکیل شده مجددا رشد می کند و به وجود می آید
 
شکل برگ های  نهال بادام دیرگل فرانیس دراز و باریک بوده و سوزنی شکل می باشد. این برگ ها می توانند بسته به نوع  نهال بادام دیرگل فرانیس ،موج دار یا صاف باشند. هر گل نهال بادام دیرگل فرانیس دارای 5 کاسبرگ و 5 گلبرگ می باشد. تخمدان  نهال بادام فرانیس دارای یک برچه بوده و دو تخمک را دارا می باشد.
میوه  نهال بادام دیرگل فرانیس شفت می باشد و از گلبرگ هایی سفید و صورتی به وجود می آیند.  نهالستان آریا نهال بهترین نهال های بادام و را در مجموعه خود دارا می باشد. ما در این مجموعه با کمک متخصصان کشاورزی و گیاه پزشکی، بهترین نهال ها را برای شما تولید می کنیم. تمام ارقام نهال بادام تولید شده در نهالستان آریا نهال، در آزمایشگاه های تخصصی تولید و آزمایش می شوند تا بدون هر گونه بیماری و آفت زمینه ای به شما عرضه شوند. ارتفاع نهال بادام دیرگل فرانیس در نهایت به 6 تا 8 متر می رسد. البته این نهال پس از رشد کامل و تبدیل شدن به درخت به این ارتفاع رسیده و این رقم، اندازه نهایی این درخت می باشد.
از عوامل بسیار تخریب کننده و محدود کننده رشد و پرورش بادام فرانسیس، سرما های دیررس بهاره می باشد. به طور کلی می توان این نوع سرما را بدترین نوع سرما برای گیاهان و درختان در نظر گرفت که به کشاورزی و باغداری صدمه زیادی وارد می کند. مغز موجود در  نهال بادام فرانیس از دو لایه تشکیل شده که یک لایه آن شفاف و نازک بوده و به رنگ قهوه ای می باشد.
 
دو لپه در این مغز موجود می باشد، این دو لپه سفید رنگ و شفاف هستند و روغنی را دارا می باشند. این نهال به سرمای دیررس بهاره مقاوم است و به طور کلی مقاومت بیشتری نسبت به سایر ارقام بادام دارا می باشد.
خواص نهال بادام دیرگل فرانیس
خرید نهال بادام برای شما که قصد کشت و زرع دارید، اهمیت زیادی دارد و از مهم ترین عوامل تعیین کننده برای شما در این خرید برای شما حائز اهمیت است، قیمت نهال بادام می باشد. از مهم ترین  خواص بادام می توان به خاصیت آرامش بخشی آن به علت وجود پتاسیم فراوان اشاره کرد. روغن موجود در بادام سبب می شود نیاز بدن افراد به اسید های آمینه رفع شده و منبع خوبی برای رفع فقر آهن افراد می باشد. سلامتی افراد می تواند با استفاده روزانه چند عدد بادام خام تضمین گردد و سیستم ایمنی با این روش تقویت می شود.