نهالستان آذر سبز

خرید نهال گلابی شاه میوه

درخت گلابی شاه میوه بصورت نیمه عمود رشد کرده و دارای   تاج های پهن و شاخه های به شکل درخت به می باشد.​​​​​​​میوه بدرشتی متوسط می باشد، پوست میوه صاف و زرد رنگ، بافت میوه نرم، شیرین و آبدار است.

گلابی شاه میوه

ارقام نهال گلابی

گلابی بیروتی درختی پر محصول با خاصیت انبارداری خوب و عمر آن سرد خانه بیشتر است .گوشت آن سفید وآبدار وشیرین و عطر مخصوصی دارد و رنگ آن زرد مایل به قرمز میباشد​​​​​​​.

خرید نهال گلابی بیروتی

گلابی بیروتی

نهال گلابی اسپادانا در برابر سرما از سیب حساس تر است. گل های گلابی در بهار کمی زودتر از سیب باز می شوند ، به همین دلیل بیشتر در معرض خطر سرمای بهاره قرار می گیرند ​​​​​​​.

خرید نهال گلابی اسپادانا

گلابی اسپادانا

گلابی دَوَچی از معروفترین و پرفروش ترین گلابی های کشور ترکیه . رنگ زمینه زرد متمایل به سبز رنگ که گاهی چهره صورتی و قرمز در مقابل نور خورشید به خود میگیرد و دارای گوشت سفید آبدار و شیرین میباشد.

خرید نهال گلابی دوچی

گلابی دوچی

درخت گلابی نطنز از ارقام دیررس گلابی میباشد در مناطقی تا اواسز ابان ماه نیز بر روی درخت میوه انرا میتوان مشاهده کرد میوه درخت گلابی نطنز بسیار درشت میباشد ولی کم بار هست و اط سال پنجم به بعد به باردهی میرسد.

خرید نهال گلابی نطنز

گلابی نطنز

 گلابی آنجو در زمستان تا دمای 25-  درجة سانتی گراد را تحـمل می كند ولی شكوفه ها در 1-  درجة سانتیگراد آسیب می بینند.
نیاز آبی گلابی آنجو در حد متوسط است و شرایط نامناسب رطوبت را تحمل می كند​​​​​​​.

خرید نهال گلابی آنجو

گلابی آنجو

 خصوصیات بارز نهال گلابی مصری پیوندی میتوان به دیر گل بودن و مقاومت نسبتا مناسب نسبت به سرماهای بهاره اشاره نمود.نهال گلابی مصری را می توان در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر  و کوهستانی و معتدل کاشت نمو​​​​​​​د.

خرید نهال گلابی مصری

گلابی مصری

 گلابی درگزی مقاوم ترین رقم بومی در برابر آتشک است، این رقم زود گل بوده و به سرمای بهاره حساس است. میوه­ های این نوع مهر ماه به بار می­ نشینند و می­توان آن­ها را به مدت ۶ ماه در سردخانه نگهداری کرد ​​​​​​​.

خرید نهال گلابی درگزی

گلابی درگزی

برخلاف انواع گلابی های شناخته شده ، گلابی پرتقالی نوعی گلابی بسیار آبکی است و پس از برداشت به مدت طولانی رنگ و طراوت خود را نگه می دارد.

خرید نهال گلابی درگزی

گلابی پرتقالی

نام های معادل این رقم شاه میوه اصفهان، شاه میوه کرج، و سایر انواع شاه میوه است که ظاهراً همگی بسته به مکان تفکیک شده اند. این رقم از گونه P. communis L. بوده و دارای تاج باز و گسترده، سطح پوست تند فلس ها قابل جدا شدن و رنگ شاخه های جوان آن قرمز تا ارغوانی رنگ است بر اساس تجربه نهالستان ها از ارقام گلابی شاخه قرمز محسوب می شود. گل ها بزرگ و باز بوده و میوه کاملا گلابی شکل است. زمان رسیدن میوه در اواسط تابستان و از گروه ارقام میان رس محسوب می شود.​​​​​​​خصوصیات بارز بهترین نهال گلابی شاه میوه پیوندی میتوان به دیر گل بودن و مقاومت نسبتا مناسب نسبت به سرماهای بهاره اشاره نمود شایان ذکر است باردهی درخت گلابی شاه میوه شناسنامه دار بصورت جانبی می باشد و بمنظور باردهی بهینه دیرنهاد می گردد که برای گلابی شاه میوه از ارقام گردوی گرده افشان مناسب استفاده نمود.  گلابی شاه میوه رنگ زرد روشن مايل به سبز، فرم مخروط، وزن 260-190 گرم، طعم شيرين لطيف و آبدار، تاريخ گل 9 تا 25 فروردين ماه، مدت گل 15 روز، زمان رسيدن 120 روز پس از گل، ميزان عملكرد هر اصله حدود 60 كيلوگرم و قابليت انبارداري ندارد.​​​​​​​

گلابی شاه میوه

خرید رقم نهال گلابی شاه میوه در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی شاه میوه را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی شاه میوه و یا احداث باغ نهال گلابی شاه میوه و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی شاه میوه از نهال فروشی آذر سبز با ما تماس بگیرید. قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی شاه میوه و نحوه قلمه زدن درخت گلابی شاه میوه و همچنین آبیاری گلابی شاه میوه و نحوه سم پاشی گلابی شاه میوه میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

نهال گلابی بیروتی یکی از ارقام گلابی میباشد که نهال آن اولین بار از اروپا وارد ایران شد این نوع گلابی از گلابی های مشهور در بازار ایران میباشد و از نظر اقتصادی دارای اهمیت بالایی دارد نهال گلابی بیروتی دارای میوه ای سفت بوده و همانند سیب اگر نمیه رسیده برداشت شود در جای خنک به مدت طولانی میماند نهالستان آذر سبز از بهترین بذر ها این نوع نهال را تولید و عرضه میکند. ارقام دیگر نهال های گلابی را میتوان به  :گلابی آنژو، گلابی وینترنلیس، گلابی بارتلت، گلابی دوشس،گلابی ژاندارک، گلابی باسه، گلابی کولمار، گلابی بوره ژیفار و گلابی دوینه دوکومیس را نام برد. بارتلت نام دیگر گلابی بیروتی که در اروپا بنام گلابی ویلیامز مشهور است.گل های گلابی همزمان با برگها ظاهر می شوند و گلهای سفید رنگ آن به قطر ۴-۲ سانتیمتر و ۵ عدد گلبرگ در مجموعه هایی ۸-۷ تایی شکوفا می شوند. گل آذین گلابی از نوع دیهیم است و مکان شکل گیری گلها نیز در ساقه های دو ساله است که این ساقه های دو ساله اصطلاحا سیخک spur نامیده می شوند و اکثرا در نوک آنان گلها شکل می‌گیرند. اکثر نمونه ها و ارقام گلابی درختانی خود عقیم و دگر بارور هستند به بیان ساده تر گرده های یک گل توانایی باروری مادگی گلهای همان درخت را ندارند بنابراین لازم است که برای محصول دهی مناسب دو یا چند رقم مختلف گلابی در کنار هم کاشته شوند تا محصول مناسبی بدست آید و با کاشت تنها یک درخت گلابی محصول خوبی عایدمان نخواهد شد. شکل میوه های گلابی نیز در گونه های مختلف این گیاه متافوت است و شکل گرد و سیب مانند تا شکل گلابی شکل معمولی آن مشاهده شده است.​​​​​​​

گلابی  بیروتی

خرید رقم نهال گلابی بیروتی در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی بیروتی را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی بیروتی و یا احداث باغ نهال گلابی بیروتی و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی بیروتی از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی بیروتی و نحوه قلمه زدن درخت گلابی بیروتی و همچنین آبیاری گلابی بیروتی و نحوه سم پاشی گلابی بیروتی میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

گلابی  اسپادانا

این گلابی با ارقام زود رس ودیررس به صورت اصلاح شده ی پیوندی یکساله ودوساله میباشد.
این درخت رشد عمودی دارد و بسیار پربار و اغلب شاخه های زیر بار خواهند شکست .این درخت بدون سال آوری میباشد.
درخت گلابی نسبت به سرما حساس است وگل های آن در بهار بیشتر درخطر سرمای بهاره قرارمیگیرند. ولی در تابستان گرما رابیشتر تحمل میکند.
میوه ی این درخت درشت بوده و رنگ پوست میوه بر روی سطح سبز رنگ خاکستری میباشد ومیوه ی آن بسیار شیرین است.
زمان محصول دهی اواسط شهریور ماه میباشد.
آبیاری
سالیانه این درخت برحسب آب وهوا،خاک،پایه ور قم ۱۲-۱۰هزارمترمکعب نیاز آبی دارد‌.
آبیاری به روش های قطره ای،نشتی،بارانی وکرتی انجام میشود‌.
تکثیر
تکثیر این درخت بصورت زیر میباشد؛
الف:پایه های به (در احداث باغات )
ب:پایه های زالزالک(درخاک های سنگلاخ)
ج:پایه های گلابی وحشی(درخاک های خشک )
د:پایه های بذری گلابی(درخاک های زهکشی )
خاک
خاک نباید سنگین ومرطوب باشد ازجمله خاک های مناسب شنی لومی،رسی وعمیق با زهکشی خوب برای کاشت این درخت مناسب است.

خرید رقم نهال گلابی اسپادانا در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی اسپادانا را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی اسپادانا و یا احداث باغ نهال گلابی اسپادانا​​​​​​​ و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی اسپادانا​​​​​​​ از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی اسپادانا و نحوه قلمه زدن درخت گلابی اسپادانا و همچنین آبیاری گلابی اسپادانا و نحوه سم پاشی گلابی اسپادانا میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

خرید رقم نهال گلابی دوچی در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی دوچی را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی دوچی و یا احداث باغ نهال گلابی دوچی​​​​​​​ و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی دوچی​​​​​​​ از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی دوچی و نحوه قلمه زدن درخت گلابی دوچی و همچنین آبیاری گلابی دوچی و نحوه سم پاشی گلابی دوچی​​​​​​​ میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

گلابی  دوچی

منشا این گلابی کشور ترکیه هستش این گلابی در بورسا باغهای بزرگ و مدرن دارد خیلی بازار پسند ماندگاری طولانی طعم گلابی شیرین و پوستی نازک وپوستی زرد دارد این گلابی به اسم گلابی دوچی {گلابی شتری} شهرت یافته این گلابی با رنگ خواص وقیافه جذابش بهترین رقم گلابی به شمار میاید.گوشت سفید بسیار آبدار شیرین با وزن میوه 200گرم تا 300گرم میباشد . میوه ها در مهر ماه میرسد و میتوان تا دو ماه نگهداری کرد نگهداری کرد در انبار معمولی . این میوه عمدتا به صورت تازه خوری استفاده میشود . این میوه با شاخص های عالی برای همه صفات ارزشمند اقتصادی زیادی دارند درخت زیبا بلند و باریک است با یک تاج هرمی و برجسته بسیار جذاب با عملگرد خوبی از کیفیت تجاری بالا برخوردار است . تنوع خود بارور است و نیاز به گرده افشان ندارد .
سرمای مورد نیاز گلابی دوچی برای اغلب ارقام بین ۶۰۰ الی ۱۵۰۰ ساعت حرارت زیر ۷ درجه سانتی گراد می باشد. گل های گلابی بعد از میوه های هسته دار باز می شود و به همین دلیل خطر سرمازدگی گل ها در این درخت بسیار کمتر است.
گلابی در زمستان تا دمای ۲۵-  درجه سانتی گراد را تحـمل می کند ولی شکوفه ها در ۱-  درجه سانتیگراد آسیب می بینند.
نیاز آبی گلابی در حد متوسط است و شرایط نامناسب رطوبت را تحمل می کند.
خاک های شنی رسی و عمیق با تحت الارض نفوذ پذیر برای کشت گلابی مناسب اند.
خاک های سنگین و خاک هایی با PH بالای ۵/۷ و آهکی برای این گیاه مناسب نیستند.

خرید رقم نهال گلابی نطنز در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی نطنز را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی نطنز و یا احداث باغ نهال گلابی نطنز ​​​​​​​ و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی نطنز ​​​​​​​ از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی نطنز و نحوه قلمه زدن درخت گلابی نطنز و همچنین آبیاری گلابی نطنز ​​​​​​​و نحوه سم پاشی گلابی نطنز میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

گلابی  نطنز

میوه ایست سبز یا زرد رنگ،آبدار ومخروطی که دارای طعم و عطر خوب است .
این گیاه بومی آسیای غربی واروپای شرقی مخصوصا نواحی شمال غربی ایران وکوه های قفقاز میباشد.
این میوه در اواخر آبان ماه برداشت میشود.
رقم نطنزی در شهرستان نطنز کاشان کشت میشود .گل گلابی درهوای نسبتا خشک وآفتابی تبدیل به میوه میشود .
رقم نطنزی به رطوبت زیاد حساس است به همین دلیل نطنز محل مناسبی برای پرورش گلابی است و روستای طامی نطنز قطب تولید گلابی نطنز بشمار میرود. این درخت ۳۰ سال عمر اقتصادی دارد
گلابی نطنز همانند دیگر گلابی هرس میشود و باید به سیخک های دوساله ی درختان بارده هنگام هرس توجه داشت زیرا مقدار باردهی به این سیخک ها بستگی دارد.
گلابی نطنز درختی قوی ودارای تاج های پهن و شاخه های نازک که براثر سنگینی میوه میشکند میباشد. این درخت در نیمه ی شهریور ماه باردهی   دارد.
برحسب آب وهوایی،خاک،پایه ور قم این درخت حدود ۱۲-۱۰هزارمترمکعب نیاز آبی دارد.
آبیاری به روش قطره ای ،بارانی،نشتی وکرتی میباشد.
خاک
خاک باید رسی شنی لو می وعمیق باشد درضمن زهکشی خوبی داشته باشد.
تکثیر
این درخت به صورت پایه های بذر گلابی (درخاک های زهکشی)،پایه های به (در احداث باغات )،پایه های زالزالک(درخاک های سنگلاخ ،پایه های گلابی وحشی (درخاک های خشک ) تکثیر میشود.
هرس
شاخه های نرک گلابی رشد زیادی ندارند ودر نتیجه به هرس سالانه هم نیازی نمیباشد. هرس سبک برای درختان گلابی مناسب چون شاخه های میوه ده درنوک سیخک های دوساله دارند وبرای محصول دهی باید به اندازه ی کافی سیخک موجود باشد.

گلابی  آنجو

گلابی آنجو قرمز در کشور انگلستان معرفی شده و درختان آن جثه ی بزرگی داشته و مقاومت بسیار زیادی به سرما دارند. از ارقامی است که برای گرده افشانی نیازمند ارقام دیگر می باشد که معمولا برای گرده افشانی آن از ارقام بارتلت و بوره بوسک کمک گرفته می شود. میوه های گلابی آنجو متوسط تا نسبتا درشت بوده و رنگ پوست آن ها قرمز مایل به بنفش است. گوشت میوه ی آن نرم و معطر بوده و خاصیت انبارداری خوبی دارد. از ارقام دیررس گلابی بوده و برداشت آن در اواخر شهریور می باشد.
نهال گلابی آنجو اگر خوب پرورش یابد و رشد خوبی داشته باشد کیفیت خوب و خاصیت انباری بالایی دارد ،پوست قرمز دارد ، گوشت نرم و معطری دارد بعلت کوچکی و ظاهر با رقمهای دیگر قابل رقابت نمی باشد.
پایه : گلابی درگزی propagation – ازدیاد   grafting – پیون ph : 5/5-7/5 نوع نهال : پیوندی اصلاح شده  نوع ارقام :  زود رس- دیررس  زمان رسیدن میوه : اوایل شهریور تحمل سرما : -۱۵ استارتر مورد نیاز : ۱کیلو جهت هر نهال  فاصله کاشت : ۴*۵
باید در زمان خرید نهال گلابی آنجو به این نکته توجه داشته باشید که این رقم گلابی خود بارور نیست و گیاه نیاز به گرده افشانی برای رشد و بارور شدن دارد، عمر اقتصادی این گونه در حدود 30 الی50 سال می باشد، گلابی آنجو جزء نهال های اصلاحی پرمحصول است که از سال اول کاشت محصولش به بار مینشیند، در صورتی که خوب پرورش یابد و در زمان درست برداشت شود، تا 7 ماه قابل نگه داری در انبار میباشد.​​​​​​​
بهترین زمان برداشت محصول در ایران در اواخر شهریور ماه می باشد.زمانیکه گلابی به رنگ سبز درخشان است. پس از برداشت میتوان محصول را به مدت 7 ماه در انبار نگه داری کرد. با گذشت این زمان گلابی به خوبی میرسد و عطربی نظیر و طعم لطیفی به خود میگیرد، پس از زمان خرید، مصرف کننده 10-7 روز ان را در یخچال میتواند نگه دارد.​​​​​​​

خرید رقم نهال گلابی آنجو در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی آنجو را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی آنجو​​​​​​​ و یا احداث باغ نهال گلابی آنجو​​​​​​​ ​​​​​​​ و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی آنجو​​​​​​​​​​​​​​ از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی آنجو​​​​​​​ و نحوه قلمه زدن درخت گلابی آنجو​​​​​​​ و همچنین آبیاری گلابی آنجو​​​​​​​ ​​​​​​​و نحوه سم پاشی گلابی آنجو​​​​​​​ ​​​​​​​میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

گلابی  مصری

نهال گلابی مصری پایه رویشی اصلاح شده درختی است خزان دار، که به واسطه میوه های خوش رنگ، خوش عطر و طعم، طرفداران بسیاری دارد.
نهال گلابی مصری پایه رویشی اصلاح شده را می توان در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر  و کوهستانی و معتدل کاشت نمود و نکته ی مهم در کاشت درخت گلابی مصری این میباشد که قطر و عمق چاله های مختص کاشت نهال گلابی مصری ان را بصورت حداقل ۸۰*۸۰*۸۰ در نظر گرفته می شود.
نهال گلابی مصری پایه رویشی اصلاح شده  از ارقام تجاری در دنیا محسوب می گردد و تعداد محصول گلابی مصری تجاری در واحد کیلوگرم در حدود ۸۰ عدد میباشد.
فواصل کاشت بهترین نهال گلابی مصری پیوندی در زمینهای غیر شیبدار و مسطح بصورت۴*۴ متر کاشت می گردد و این امر در مورد اراضی شیبدار و مناطق بادخیز بفرمت ۳*۳ مربعی و ۳٫۵*۳ مستطیلی قابل تغییر می باشد.
خصوصیات بارز بهترین نهال گلابی مصری پیوندی میتوان به دیر گل بودن و مقاومت نسبتا مناسب نسبت به سرماهای بهاره اشاره نمود شایان ذکر است باردهی درخت شلیل پایه رویشی اصلاح شده بصورت جانبی می باشد و بمنظور باردهی بهینه دیرنهاد می گردد که برای گلابی مصری از ارقام گردوی گرده افشان مناسب استفاده نمود.
نهال گلابی مصری درختی است خزان دار، که به واسطه میوه های خوش رنگ، خوش عطر و طعم، طرفداران بسیاری دارد. خصوصیات بارز بهترین نهال گلابی مصری  میتوان به دیر گل بودن و مقاومت نسبتا مناسب نسبت به سرماهای بهاره اشاره نمود. عمر اقتصادی این درخت حدود 50 سال می باشد.​​​​​​​

خرید رقم نهال گلابی مصری در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی مصری را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی مصری ​​​​​​​ و یا احداث باغ نهال گلابی مصری​​​​​​​ ​​​​​​​ و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی مصری ​​​​​​​​​​​​​​ از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی مصری ​​​​​​​ و نحوه قلمه زدن درخت گلابی مصری ​​​​​​​ و همچنین آبیاری گلابی مصری ​​​​​​​ ​​​​​​​و نحوه سم پاشی گلابی مصری ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

گلابی  درگزی

گلابی درگزی از ارقام مهم و تجاری گلابی در ایران بوده که از لحاظ کاشت بسیار گسترده است. درختان این رقم حالت هرمی شکل دارد.  میوه ی آن نسبت به اکثر گلابی ها دارای جثه ی بزرگتری می باشد و بسیار خوشمزه است. رنگ پوست آن زرد خوشرنگ با لکه های قرمز به دور آن می باشد. گوشت میوه سفید، سفت، آبدار وخوشمزه است. محصول دهی آن در شهریور و مهرمه صورت می گیرد و از انواع گلابی دیررس محسوب می شود.گلابی درگزی خاصیت انبارداری و قابلیت حمل و نقل خوبی را داراست و حدود 6 ماه در سردخانه ها قابلیت نگهداری دارد. یکی از ارقام مقاوم گلابی در برابر آتشک است.
برای کاشت نهال گلابی درگزی بهتر است که تا عمق حدود 1 متر خاک باغچه را با حدود 20-10٪ شن  مخلوط کنیم  تا زهکش مناسب برای اکثر ریشه های فعالی این گیاه ایجاد می شود. همچنین اگر خاک بسیار شنی و سبک و سنگلاخ است از پایه های زالزالک می توان برای درختان گلابی استفاده کرد. فاصله مناسب کاشت بر روی پایه های معمولی گلابی که درختانی با تاج گسترده دارند حدود 8-7 متر است و برای درختان پاکوتاه (همانند آنهایی که بر روی پایه به قرار دارند)  4-3 متر می باشد. این رقم از مقاوم ترین ارقام گلابی نسبت به بیماری آتشک محسوب شده و تزریق باکتری در سرشاخ های آن تنها سبب پیشرفت اندک بیماری حتی در شرایط مطلوب برای توسعه بیماری خواهد شد. درختان این رقم متحمل به تنش های زنده و غیر زنده بوده و تنها به پوسیدگی طوقه فیتوفترائی حساسیت قابل توجهی دارد. در صورتی که آب آبیاری با طوقه آن تماس پیداک ند طی چند سال درخت را دچار زردبرگی و کم برگی کرده و درخت به تدریج از بین خواهد رفت. متاسفانه در اغلب موارد این عارضه با کمبود مواد غذایی اشتباه گرفته می شود .

خرید رقم نهال گلابی درگزی در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی درگزی ​​​​​​​را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی درگزی ​​​​​​​ و یا احداث باغ نهال گلابی درگزی ​​​​​​​ ​​​​​​​ و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی درگزی ​​​​​​​​​​​​​​ از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی درگزی ​​​​​​​ و نحوه قلمه زدن درخت گلابی درگزی ​​​​​​​ و همچنین آبیاری گلابی درگزی ​​​​​​​ ​​​​​​​و نحوه سم پاشی گلابی درگزی ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​

گلابی  پرتقالی

​برخلاف انواع گلابی های شناخته شده ، گلابی ناشی (پرتقالی) نوعی گلابی بسیار آبکی است و پس از برداشت به مدت طولانی رنگ و طراوت خود را نگه می دارد.
این نوع گلابی به شکل پرتقال بوده و حتی به آن گلابی سیب نیز میگویند.
به دلیل شباهت این گلابی به پرتغال، به این نام شهرت یافته است. این گلابی ظاهری متفاوت نسبت به سایر گلابی ­ها دارد و حتی به دلیل شباهت درخت آن به درخت سیب، گلابی سیب نیز خوانده می ­شود. در برابر سرما ۲۵ الی ۳۰ درجه سانتیگراد زیر صفر مقاوم است. عمر اقتصادی این نوع ۳۰ سال و  زمان رسیدن میوه­ های آن اوایل مهر ماه است. این گلابی آبکی بوده و مدت زمان زیادی رنگ و طراوت خود را حفظ می­ کند.
ز خصوصیات درخت گلابی پرتقالی ، می توان به کیفیت بسیار بالای آن اشاره نمود . این درخت ساقه هایی مقاوم و قوی دارد و میوه آن اندازه ای بین ۵ تا ۸ سانتی متر دارد. این رقم از برخی دیگر از انواع نهال گلابی، کمی گران تر است و علت آن هم بالا بودن کیفیت آن است. علاوه بر این خصیصه هایی مانند آبدار بودن گلابی پرتقالی ، معطر بودن و ظاهر زیبای آن ، از آن یکی از برترین نمونه های گلابی را به وجود آورده است. این رقم یکی از انواع جهانی و بسیار محبوب در میان انواع گلابی، است. گوشت مربوب و ترد این گلابی، مزه ای بی نظیر به آن بخشیده است. این رقم از شهریور ماه تا حدود دی ماه در دسترس است و بهترین نوع بهره گیری از آن تازه خوری است؛ اما می توان با رعایت برخی موارد آن را بین ۳ تا ۵ ماه انبار نمود.


خرید رقم نهال گلابی پرتقالی در نهالستان آذر سبز، نهال گلابی پرتقالی ​​​​​​​را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال گلابی پرتقالی​​​​​​​ و یا احداث باغ نهال گلابی پرتقالی​​​​​ و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گلابی پرتقالی​​​​​​​​​​​​​ از نهالستان آذر سبز  با ما تماس بگیرید.  قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال گلابی پرتقالی​​​​​​​ و نحوه قلمه زدن درخت گلابی پرتقالی​​​​​​​ و همچنین آبیاری گلابی پرتقالی​​​​​​​ ​​​​​​​و نحوه سم پاشی گلابی پرتقالی ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​