نهالستان آذر سبز

مشخصات کلی :
آلبالو مجاری گیاهی خزان پذیر با برگهای لوزی بصورت متناوب روی شاخه قرار دارند. رنگ پوست آن هوه ای روشن تا نقره ای است. نهال آلبالو از نظر حجم در مقایسه با گیلاس جای کمتری را اشغال می کند. ارتفاع درختان آلبالو  مجاری ۴-۲ متر و ساقه نسبتا قابل انعطاف است و براحتی بدون آنکه شکسته شود خم می شود بهمین دلیل عمدتا در چیدن میوه آن نیازی به نردبان نمی باشد و میتوان درخت را خم کرد و میوه آنرا چید.
گل آلبالو مجاری دارای ۵ گلبرگ و ۵ کاسبرگ و پرچم و مادگی است و خودش خودش را تلقیح می کند و حتی گرده افشانی این گیاه می تواند گیلاس را هم تلقیح کند.
درخت آلبالو معمولا هرس نمی شود مگر شاخه ای بیمار باشد یا شکسته باشد معمولا میوه در شاخه های یک ساله رشد می کند و هرچه از عمر درخت می گذرد میوه دهی آن کم می شود .
محصول آلبالو را باید وقتی برداشت کرد که کاملاً رسیده باشد. رنگ میوه رسیده قرمز تیره است. زمان رسیدن میوه حدود ۹۰ روز پس از تمام گل درخت می باشد. متوسط وزن هر میوه ۶-۵ گرم و متوسط هر درخت ۳۰ کیلوگرم است. برداشت معمولاً با دست انجام می شود.
ایران ششمین تولید کننده آلبالو در جهان است. بیشتر کشت آلبالو در ایران استان خراسان , آذربایجان غربی , آاذربایجان شرقی ,اردبیل و تهران واصفهان است .​​​​​​​

شرایط محیطی:
نیاز سرمایی آلبالو مجاری بین ۱۶۰۰-۶۰۰ ساعت زیر ۷ درجه سانتیگراد می باشد. تابستان های خشک و خنک برای این درخت مناسب است. مقاومت به سرما در حد سیب است. مقاومت این درخت به گرما و سرما زیاد است. اما کاشت آلبالو مجاری در مناطق خیلی گرم بدلیل تامین نشدن نیاز سرمایی و یا آسیب به میوه ممکن نیست.ریشه آلبالو مجاری در برابر خاک مرطوب نسبت به گیلاس دارای مقاومت بیشتری است و ریشه آلبالو سطحی و تا حداکثر عمق ۵/۱ متر گسترش می یابد.

​آلبالو مجاری

خرید رقم نهال آلبالو مجاری در نهالستان آذر سبز، نهال آلبالو مجاری  را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی میتوانید خریداری کنید،  جهت کاشت نهال آلبالو مجاری  و یا احداث باغ نهال آلبالو مجاری  و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال آلبالو مجاری از نهال فروشی آذر سبز با ما تماس بگیرید. قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه ی هرس نهال آلبالو مجاری  و نحوه قلمه زدن درخت آلبالو مجاری  و همچنین آبیاری آلبالو مجاری  و نحوه سم پاشی آلبالو مجاری  میتوانند شما را راهنمایی کنند.​​​​​​​